Sprawdź nas:
19 października 2021

MP J i W, Otwarte MWlkp,
Puchar Polski

W miniony weekend odbyły się ostatnie w tym roku zawody krajowe w Kulturystyce i Fitness.W dniach 14-17.10.2021 w Grodziskiej Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów, V Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski oraz Puchar Polski.Organizatorami zawodów byli:

Klub Sandow Śrem z Prezesem Arturem Ślicznym na czele oraz Klub Behapowiec Gym  na czele z Prezesem Bartoszem Reślińskim.Partnerami przy orgaznizacji wydarzenia był Hotel Reśliński ***, Catering Reśliński oraz KMP Instal-Projekt Mateusz Kozak.Honorowym Patronatem zawody objął Burmistrz miasta Grodzisk Wielkopolski Pan Piotr Hojan.

Na pierwszy dzień zawodów zaplanowano 

Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów,

w których wystartowało ok. 110 zawodniczek i zawodników w 18 kategoriach wagowych, wzrostowych i wiekowych łącznie.

Wśród wielu początkujących zawodniczek i zawodników na starcie zawodów pojawiło się również wiele utytułowanych nazwisk.

Warto dodać, że w trakcie Mistrzostw Polski Juniorów i Weteranów rozegrano również Eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów i Weteranów, które odbędą się w dniach 3-8.11.2021 w hiszpańskiej Santa Susanna. Na podstawie wyników z kategorii open oraz rund eliminacyjnych trener kadry Bogdan Szczotka ustali skład Reprezentacji Polski.

Drugi dzień zawodów w Grodzisku to rywalizacja o medale 

Otwartych Mistrzostw Wielkopolski,

do których zgłosiło się ok.147 zawodniczek i zawodników.Rozegrano łącznie 27 kategorii wagowych, wzrostowych i wiekowych.

Do rywalizacji w Bikini Juniorek 16-23 lata stanęło aż 14 zawodniczek a wśród kategorii seniorskich najliczniej obsadzoną była ta do 169 cm, w której konkurowało ze sobą 11 zawodniczek. W obu tych kategoriach jednogłośnie królowała Joanna Tańska, która bez wątpienia będzie bardzo mocnym ogniwem naszej Kadry na MŚ.

Ostatnią odsłoną zawodów w w Grodzisku był rozegrany w niedzielę   

Puchar Polski,

w którym wystartowało blisko 100 zawodniczek i zawodników.W ramach Pucharu rozegrano wszystkie konkurencje IFBB, w tym również tą najmłodszą czyli Pary Fitness, w której zmierzyli się ze sobą Olga Burlikowska w parze z Klaudiuszem Gawronem i Anna Wróblewska w parze z Tomaszem Kieliszkiem. Rywalizację między Parami Fitness jednogłośnie wygrała ta pierwsza.

Niewątpliwie do najciekawszych w Pucharze Polski należały rywalizacje w kategorii Open Kulturystyki, w której na starcie pojawiło się 15 zawodników,z których większości nikomu przedstawiać nie trzeba oraz Superfinał  Bikini, w którym udział wzięły pierwsze "trójki" z dwóch rozgrywanych wcześniej kategorii wzrostowych.

Spośród kulturystów najlepszy okazał się Tomasz Kornalewski, który dzień wcześniej w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski zdobył tytuł Mistrza Wszechwag. Zaskoczeniem może być fakt, że spośród finalistów w tej kategorii aż 4 to weterani.

W Superfinale Bikini swoją dominację potwierdziła Joanna Tańska, która przez cały weekend zdobyła 4 złote medale i 3 trofea za zwycięstwo w Overallu.

Pisząc o minionym weekendzie nie sposób pominąć jednego spektakularnego powrotu jakiego mieliśmy zaszczyt być świadkami. Na scenie Grodziskiej Hali Sportowej mogliśmy po latach przerwy podziwiać jedną z piękniejszych sylwetek polskiej kulturystyki, Mistrza Europy i Świata w Kulturystyce klasycznej, zwycięzcę Arnold Classic Amateur Jerzego Pisulskiego, który w swoim pierwszym starcie po tak długiej przerwie zdobył dwa srebrne, jeden brązowy medal w Classic Physique i udowodnił wszystkim,że program dowolny w kulturystyce może być poezją.

Podsumowując weekend w Grodzisku Wielkopolskim był pełen sportowych emocji, nie zabrakło wzruszeń, niespodzianek i objawień młodych talentów. Forma sportowa startujących stała na bardzo wysokim poziomie co każe z optymizmem patrzeć na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Santa Susanna.

Sama organizacja imprezy była doskonała, zawody przebiegły bardzo sprawnie i w świetnej atmosferze za co gratulacje i podziękowania należą się przede wszystkim organizatorom.

Już za niespełna dwa tygodnie forma naszych Reprezentantów zostanie zweryfikowana na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii.Nam nie pozostaje nic innego jak życzyć im wszystkim powodzenia i mocno trzymać kciuk za całą naszą Kadrę.

Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów i Weteranów, Otwartych Mistrzostw Wielkopolski i Pucharu Polski możecie sprawdzić w galerii na początku artykułu.

                                                                                                                                          P.F.

WROĆ DO BLOGA